r e k l a m a

Dobiega końca budowa I etapu osiedla Luizy. Będzie 50 nowych mieszkań


Projekt przewidywał wzniesienie dwóch 6-kondygnacyjnych budynków, które zaoferują po 25 mieszkań każdy

2024-03-20 12:01:06 UM Pszczyna 2203


fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna
 fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna

W Łące przy ulicy Cieszyńskiej kończy się budowa pierwszego etapu osiedla Luizy. To realizowane przez Pszczyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przedsięwzięcie, które w znaczący sposób wpłynie na rozwój infrastruktury mieszkaniowej w naszej gminie.

Projekt przewidywał wzniesienie dwóch 6-kondygnacyjnych budynków, które zaoferują po 25 mieszkań każdy. Większość to przestronne trzypokojowe lokale o powierzchni 63 metrów kwadratowych. Jednakże projekt uwzględnia różnorodność potrzeb mieszkańców, dlatego w każdym z bloków znalazło się również jedno mieszkanie przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami, a także po pięć mieszkań o powierzchni 30 metrów kwadratowych.

Mieszkańcy, którzy już wkrótce wprowadzą się do lokali, będą mieli dostęp do szeregu udogodnień. Każde mieszkanie zostało bowiem wyposażone w balkon, a mieszkańcy będą mogli korzystać z piwnic, rowerowni, wózkowni oraz suszarni. Dodatkowym atutem są windy, które ułatwią codzienne poruszanie się po budynkach.

Jak mówi Wojciech Studzieński, prezes PTBS, inwestycja cieszyła się wielką popularnością. - Wszystkie lokale znalazły już swoich najemców, co jest wyraźnym dowodem na atrakcyjność tego miejsca. W najbliższych dniach będziemy przekazywać klucze - zapowiada.

Dodaje, że równocześnie otrzymuje pytania o realizację kolejnych etapów. - PTBS, jako inwestor, wkrótce przystąpi do realizacji kolejnych etapów tego projektu - deklaruje Wojciech Studzieński.

W ramach drugiego etapu powstaną kolejne dwa budynki z 80 mieszkaniami, a w ramach trzeciego dwa budynki z 65 lokalami.

Na potrzebę realizacji takich inwestycji zwraca uwagę burmistrz Pszczyny.

- Budowa pierwszego etapu osiedla Luizy stanowi istotny krok w rozwoju infrastruktury mieszkaniowej naszej gminy. Często otrzymujemy pytania, o nowe lokale, zwłaszcza dla ludzi młodych. Te dwa pierwsze budynki i wkrótce kolejne cztery są właśnie odpowiedzią na te potrzeby i oczekiwania. Doskonale zlokalizowane osiedle Luizy pozwoli mieszkańcom korzystać z wszystkich udogodnień i atrakcji Pszczyny oraz w prosty sposób poruszać się po mieście lub dotrzeć do innych miejscowości - mówi Dariusz Skrobol.