r e k l a m a

Jak dobrać kolor podłogi do drzwi?

2020-06-02 10:46:19 Artykuł Partnera 504


white-and-grey-quilt-set
 white-and-grey-quilt-set

Jakie elementy wnętrza towarzyszą nam najdłużej? Podłogi oraz drzwi. Ich wymiana zawsze wiąże się z mniejszym lub większym remontem, warto zatem nie pomylić się dobierają jedno do drugiego. Jak dobrać kolor podłogi do drzwi? Tego dowiesz się z poniższego artykułu. O czym pamiętać? Na co zwrócić uwagę? Sprawdź to! Zapraszamy.

Podstawa w aranżacji wnętrza - podłoga

W większości przypadków podczas doboru podłóg do drzwi, dobieramy to drzwi do podłogi. Podłoga jest bazą, która określa styl wnętrza. Należy mieć to na uwadze szczególnie gdy, stawiasz na nietypowe, oryginalne rozwiązania. Panele winylowe imitujące np. marmur wyglądają świetnie o ile nie są zestawione z nieodpowiednimi drewnianymi drzwiami wewnętrznymi.

Jak dobrać kolor podłogi do drzwi

Kolory obu elementów można dobierać na zasadzie kontrastu lub podobieństwa. Oba sposoby umiejętnie zastosowane pozwolą uzyskać doskonałe efekty.

Wykorzystanie kontrastu

Kontrast często wykorzystuje się we współczesnych wnętrzach. Najprostszy przykład to jasna podłoga zestawiona z ciemnymi drzwiami lub odwrotnie. Dąb Barry to jasna podłoga z kolekcji Weninger Smart, którą pięknie uzupełnią ciemne a nawet czarne drzwi. Na innym biegunie znajduje się równie wspaniałe, nowoczesne połączenie podłogi Dąb Dakota z kolekcji Elegance z białymi drzwiami.

Zasada podobieństwa

Przestronne, jasne wnętrza, w których dominuje biel świetnie nadają się do zestawiania podobnych kolorystycznie podłóg z drzwiami. Jasne podłogi dobrze komponują się z białymi drzwiami. Ciekawym zostawieniem mogą być wspomniane już panele winylowe o wyglądzie marmuru lub panele Dąb Vigo z kolekcji Weninger Expert. W obu przypadkach możemy liczyć na oryginalny efekt końcowy.

Białe drzwi. Jaka podłoga?

Postawienie na kontrast lub podobieństwo będzie dobrym wyborem jeśli decydujemy się na białe drzwi. To rozwiązanie ponadczasowe. Podobnie do białych ścian zestawionych z naturalnymi w wyrazie, drewnopodobnymi podłogami o charakterystycznej strukturze. Jest to świetne połączenie w stylu skandynawskim, nowoczesnym, a nawet rustykalnym, w zależności od mebli i dodatków na jakie się zdecydujemy. Uważny dobór podłóg drzwi i dodatków pozwoli cieszyć się pięknym wnętrzem przez wiele lat.