r e k l a m a

PIŁEŚ? NIE JEDŹ! WŁĄCZ MYŚLENIE!

2024-02-15 09:46:01 Policja Pszczyna 799


fot. Policja
 fot. Policja

Od początku roku pszczyńscy policjanci zatrzymali ponad 30 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu! To zatrważające. Apelujemy do wszystkich - widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast informujmy Policję, dzwoniąc pod nr 112.

Policjanci z pszczyńskiej drogówki podczas codziennych służb kontrolują stan trzeźwości kierujących pojazdami. Jak się okazuje, nie wszyscy są odpowiedzialni i wsiadają za kierownicę nie zważając jakim są zagrożeniem dla innych użytkowników dróg. Mundurowi obserwują widoczny wzrost zatrzymań osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie”. Od początku roku stróże prawa zatrzymali ponad 30 nietrzeźwych kierujących, gdzie w tym samym czasie w 2023 roku było ich 24. Niechlubny rekordzista miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu!

Konsekwencje prawne za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to wysoka grzywna, zatrzymanie prawa jazdy i kara do 2 lat pozbawienia wolności. Osoby pod wpływem alkoholu często są sprawcami zdarzeń drogowych. Zaburzona psychomotoryka i nadmierna prędkość powodują, że o tragedię na drodze nie trudno. Często zdarza się również, że nietrzeźwi decydują się wsiąść za kierownicę mając cofnięte uprawnienia lub też bez uprawnień.

Piłeś? Nie jedź!
Apelujemy także do świadków o zdecydowaną reakcję wobec pijanych kierowców. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast informujmy Policję, dzwoniąc pod nr 112.