r e k l a m a

167 000 uczestników akcji „Kolej na ferie”


Podobnie jak przed rokiem propozycja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Łącznie skorzystało z niej 167 000 osób

2020-02-13 08:10:54 slaskie.pl 113


Kolej na Ferie
 Kolej na Ferie

W tym roku już po raz drugi z inicjatywy marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego zapraszaliśmy dzieci i młodzież do korzystania z bezpłatnych przejazdów naszymi pociągami w okresie ferii. Podobnie jak przed rokiem propozycja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Łącznie skorzystało z niej 167 000 osób, które przejechały naszymi pociągami ponad 11 mln kilometrów!

Z naszej oferty można było w tym roku korzystać od 11 do 26 stycznia 2020 roku, w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. Oferta dotyczyła uczniów szkół podstawowych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogli korzystać również najmłodsi, w tym wypadku wystarczyło posiadać dokument potwierdzający wiek.

Promocja objęła zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie. Jedynym wyjątkiem były pociągi specjalne Ornak do Zakopanego, które były wyłączone z akcji. W zamian można było w tym roku skorzystać za to skorzystać z połączenia do czeskiego Bohumina i nowego połączenia do Kluczborka.

– Kolejna edycja akcji „Kolej na Ferie” potwierdziła, że Koleje Śląskie cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. 167 tysięcy dzieci i młodzieży skorzystało z tej oferty i mogło za darmo zwiedzać województwo śląskie. Będziemy inwestować w rozwój kolei bo to ekologiczny transport, przyjazny środowisku– mówił marszałek Jakub Chełstowski, podczas konferencji podsumowującego akcję.

Szczególnie cieszy nas, że wyjątkową popularnością cieszyły się dodatkowe atrakcje organizowane z okazji ferii przez Koleje Śląskie – co dowozi, że kolej jest niemałą atrakcją dla dzieci i młodzieży. Aby przybliżać tajniki kolejowej pracy dwa razy zaprosiliśmy młodych pasjonatów do zwiedzania naszej bazy przy ulicy Raciborskiej. Zainteresowanie okazało się tak duże, ze organizowaliśmy dodatkowe tury wycieczek – łącznie odwiedziło nas ok. 360 osób. W ramach akcji wybraliśmy się też w wycieczkę… do Krakowa. Łącznie w podróż do stolicy województwa małopolskiego wyruszyło z nami ok 200 osób, a na pokładzie na najmłodszych czekała moc atrakcji. Niespodzianką była zresztą sama nazwa przejazdu – została ona bowiem zgłoszona w konkursie przez samych podróżnych. I tym sposobem do Krakowa mogliśmy podróżować pociągiem KRAKERS, a na autora zwycięskiej propozycji oczywiście czekała zarezerwowana miejscówka na jego pokładzie. W ramach dodatkowych atrakcji przewidziane były również vouchery dla dzieci w Raciborzu do wykorzystania na podstawie ważnej legitymacji oraz możliwość zwiedzania Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

„Kolej na ferie” była też dla nas nie lada wyzwaniem od strony organizacyjnej. Z myślą o zwiększonych potokach podróżnych pozyskaliśmy 5 dodatkowych pojazdów do naszego parku taborowego. Średnio w ciągu każdego dnia przygotowane zostało około 40 wzmocnień dla poszczególnych kursów, tak aby zapewnić większy komfort podróżnym.

Tymczasem ferie już za nami, ale to nie znaczy, że Koleje Śląskie nie mają dalszych propozycji. Zachęcamy do korzystania z przejazdów pociągami i wycieczek na weekendy. Przed nami też wakacje i na ten czas z pewnością będziemy mieli różne ciekawe propozycje dla podróżnych – od kilku lat zapraszamy np. do korzystania ze zniżek w różnego rodzaju placówkach muzealnych w ramach akcji „Kolej na Muzea”. Z pewnością też będziemy chcieli ponownie zaprosić do zwiedzania naszej bazy, bo widzimy, że takie wycieczki spotykają się z bardzo pozytywnym odbiorem, a zależy nam na tym, by być jak najbardziej otwartym dla podróżnych. Zachęcamy zatem do śledzenia strony internetowej i mediów społecznościowych – niespodzianek nie powinno brakować, tym bardziej, że spółka przygotowuje się także do obchodów 10-lecia swojej działalności. A tymczasem zapraszamy do galerii do zobaczenia kilku migawek, z naszych atrakcji na ferie.