r e k l a m a

Pszczyna zagra z Orkiestrą. Trwa nabór wolontariuszy

2023-11-16 15:54:18 UM Pszczyna 475


fot. UM Pszczyna
 fot. UM Pszczyna

28 stycznia odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W tym roku Orkiestra gra pod hasłem „PŁUCA PO PANDEMII. GRAMY DLA DZIECI I DOROSŁYCH!”, co oznacza, że zbiórka przekazana zostanie na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.

W poniedziałek, 13 listopada ruszyła rejestracja wolontariuszy. Kto może zostać wolontariuszem? Odpowiedź jest prosta - każdy! Wystarczy zarejestrować się na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ i wybrać numer sztabu 7194 (sztab miejski). Niepełnoletnim wolontariuszom konto zakładają rodzice, a następnie zgłaszają do udziału w zbiórce swoje dzieci.

Gdy wpłynie zgłoszenie przyszłego wolontariusza, do kilku dni sztab zatwierdza je online. Po weryfikacji osoba zarejestrowana otrzyma wiadomość mailową, potwierdzającą przynależność do sztabu.

- Od wielu lat Pszczyna wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podczas Finału na ulicach naszej gminy spotykamy uśmiechniętych wolontariuszy. Cieszę się, że nie brakuje chętnych do kwestowania z puszkami. Sam od wielu lat rejestruje się jako wolontariusz. Zakup sprzętu medycznego, działania związane z profilaktyką, wsparcie dla zarówno małych, jak i tych starszych pacjentów - taka jest Orkiestra. To z pewnością jedyna akcja na tak dużą skalę na całym świecie. Kibicuję i trzymam kciuki - powiedział burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Przed Finałem zostanie zorganizowane spotkanie, podczas którego zostaną rozdane identyfikatory, puszki, serduszka oraz pakiet gadżetów WOŚP. Na odprawie zostaną omówione kwestie bezpieczeństwa w dniu Finału.