r e k l a m a

Zalety poznawania się przez internet

2020-04-20 07:41:24 Artykuł sponsorowany 195


Zalety poznawania się przez internet
 Zalety poznawania się przez internet

Internet jest obecny w naszym życiu niemal cały czas. Zamawiamy przez niego jedzenie, dokonujemy zakupów, sprawdzamy stan konta bankowego czy oglądamy najnowsze filmy poprzez płatne aplikacje. Idąc tym tropem, nic w tym dziwnego, że coraz więcej par i poznaje się w wirtualnej rzeczywistości, aby finalnie dotrzeć na ślubny kobierzec. Pytanie jednak brzmi inaczej – czy taka forma poznawania się jest korzystna i ma zalety, czy może wręcz przeciwnie?

O tym, że internet jest potęgą, nie trzeba nawet wspominać. Jest on wszechobecny – mamy go w pracy, domu, komputerze, telefonie czy nawet telewizorze. Okazuje się, że zdecydowana większość dorosłych Polaków w wieku produkcyjnym, nie wyobraża sobie dnia bez sprawdzenia facebooka, poczty czy portali tematycznych. Nic w tym dziwnego, że i drugiej połówki zaczynają szukać właśnie przez ten kanał.

Trzeba na starcie powiedzieć, że w sieci nie brakuje portali randkowych (takich jak singlepolish.com), gdzie można znaleźć „spersonalizowaną” osobę, wedle naszych upodobań. Filtrowanie pozwala nie tylko dobrać osobę z najbliższych okolic, ale również można ją szukać pod względem wieku, wykształcenia czy nawet zainteresowań! Czy to jest zaleta? Niewątpliwie tak, ale też nie jedyna, jaką doszukamy się w poznawaniu przez internet.

Nieśmiałość nie istnieje

Szukanie towarzysza życia poprzez internet będą wybierać przede wszystkim osoby, które mają problemy z nieśmiałością i nawiązywaniem kontaktu. Bariera między dwoma monitorami, dodaje śmiałości, pewności siebie, ale też jest swoistym zabezpieczeniem. Nie ma ryzyka jąkania się, czerwienienia czy zaniemówienia, co często się zdarza w przypadku randkowania w realnym świecie.

Poprzez internet można się lepiej poznać, rozmawiać o każdej porze dnia czy nocy – co jest wygodne dla osób pracujących. Niełatwo w obecnych czasach nadgodzin, nienormowanego czasu pracy czy zmianowego trybu, umówić się na spotkanie. Mając do dyspozycji telefon, randki okazują się zdecydowanie prostsze i szybsze. Wymienianie poglądów, rozmowy czy ogólne poznawanie się, może być rozciągnięte przez cały dzień, co pozwala na zbliżenie się do siebie.

Portale randkowe dają jeszcze kilka zalet – nawet, jeżeli w jakiś sposób druga osoba nie podejdzie do gustu, rozmowa będzie zimna, pozbawiona wspólnych mianowników, „zerwanie” będzie zdecydowanie prostsze. Nie trzeba przecież mówić tego prosto w oczy, licząc się ze łzami czy obwinianiem poznanej osoby. Wyrzuty sumienia będą wtedy mniejsze, a tym samym będzie można przejść do ponownego szukania idealnej połówki.

Szukamy osoby, która jest dla nas ideałem

Największą zaletą poznawania się poprzez portale randkowe jest możliwość wyszukania kogoś, kto w naszym odczuciu będzie... ideałem. Większość takich stron ma zaawansowane wyszukiwanie – pod względem miejsca zamieszkania, zainteresowań, wyglądu zewnętrznego czy innych ważnych dla nas czynników. Dostępność wielu zdjęć pozwoli też na podjęcie decyzji, czy druga osoba jest w naszym guście, bo jakby nie patrzeć, wygląd też jest istotny.

Ponadto, warto również zauważyć, że takie poznawanie się w wirtualnym świecie, ułatwia nam później kontakt w rzeczywistości. Długie rozmowy na czacie, dzielenie się zainteresowaniami, upodobaniami, jednym słowem – poznawanie się, ułatwi późniejszy kontakt na randce w restauracji czy spacerze po romantycznych okolicach w mieście. Dwoje ludzi ma wówczas poczucie, że się zna, łatwiej im się rozmawia, znika bariera wstydu i zakłopotania. Tym samym, pierwsza randka wygląda, jak kolejne spotkanie.

Czy randkowanie przez internet może zastąpić rzeczywisty kontakt z innymi? Choć w niektórych krajach jest to możliwe i akceptowalne, tak w naszych realiach wygląda to trochę inaczej. Zdecydowanie pierwszy kontakt przez portal randkowy ułatwia następne spotkania i może być drogą do wspólnej i długiej przyszłości. W końcu w obecnych czasach, ciężko nam się poznawać w parkach, klubach czy pracy, dlatego internet może dać szansę na odnalezienie długo poszukiwanej połówki, tej idealnej i wymarzonej.