r e k l a m a

Złodziej skarbonki na szczytny cel w rękach mundurowych


Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł skarbonkę z pieniędzmi przeznaczonymi na rehabilitację chorego dziecka

2023-11-20 09:49:46 Policja 393


Policja
 Policja

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł skarbonkę z pieniędzmi przeznaczonymi na rehabilitację chorego dziecka. Jak się okazało 29-latek tego samego dnia, dokonał jeszcze kradzieży roweru. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.
23 października doszło do zuchwałej kradzieży w sklepie przy ulicy Srebrnej w Pszczynie. Złodziej ukradł skarbonkę ze zbiórki charytatywnej dla Jasia Skolasińskiego. W środku znajdowało się co najmniej tysiąc złotych, które miały zostać przeznaczone na rehabilitację chorego chłopca. Sprawcę nagrała kamera monitoringu.

Kryminalni z pszczyńskiej komendy niezwłocznie podjęli czynności, aby ustalić tożsamość przestępcy. Mundurowi wytypowali złodzieja i przystąpili do jego poszukiwań. Gdy podejrzany 29-latek został zatrzymany, wyszło na jaw, że to nie jedyna kradzież, jaką ma na koncie... Jak ustalili stróże prawa mężczyzna nieco wcześniej, tego samego dnia, w Goczałkowicach-Zdroju ukradł rower, który został odzyskany, a następnie oddany właścicielowi.

29-latek usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Teraz znowu będzie odpowiadać teraz przed sądem.